Informace o nás

V době, kdy se naše rodina definitivně rozhodla pořídit si psa, jsme neměli ani tušení, že existuje hovawart. Přesto nás naše požadavky na budoucího člena rodiny postupně dovedly až k němu. Chtěli jsme psa velkého, impozantního vzhledu, nekonfliktiní povahy, přesto dobrého hlídače, vhodného pro celoroční pobyt venku, ale hlavně dobrého kamaráda k našim dětem. Poté, co nás v kapesním atlasu psů uchvátila fotka plavého hovawarta, bylo rozhodnuto. Takže jsme se dali do hledání štěňátek v našem nejbližším okolí. Shodou okolností byla volná štěňátka v nedaleké Jaroměři v chovatelské stanici Lexova smečka. Samozřejmě jsme se jeli nejprve podívat a dle slov chovatele pana Ing. Konráda jsme usoudili, že hovawart je opravdu pes přesně pro nás. Chtěli jsme pejska a plavého. Byli dva, ale dali jsme na radu pana chovatele a vybrali si psa spíše klidnější povahy. Započali přípravy na příchod nového člena rodiny a na zahradě vznikl kotec se zateplenou boudou, kterou Conty první zimu zcela ignoroval. Při převzetí štěňátka jsme přislíbili účast na svodu mladých, ale veškeré ostatní informace týkající se výstav a uchovnění psa, jsme považovali za bezpředmětné. Chtěli jsme hlídače a rodinného přítele.

Až později, kdy nám naše okolí chválilo nádherného psa, jsme se rozhodli přesvědčit se a zkusit nějakou tu výstavu. Nakonec nezůstalo jen u jedné a po několika krajských jsme zkusili i národní a mezinárodní a nakonec i klubovou. Conty se všude líbil a tak jsme začali pracovat s myšlenkou, zda ho neuchovnit. Prvním krokem byl RTG kyčlí. Zároveň jsme nechali zrentgenovat i lokty a pan doktor MVDr. Ekr neoficiálně mrknul i na ramena. Vše v naprostém pořádku. Nic nebránilo Contyho bonitaci. A tak se Conty dne 18. 11. 2012 stal chovným hovawartem a nám tak vznikla krásná povinnost, postarat se o jeho prezentaci a vznikly tyto webové stránky.

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.