Novinky

Rekapitulace - rok 2012

30.12.2012 00:00

Po úspěšné první výstavě v roce 2011 jsme již začátkem roku začali zvažovat naši účast na dalších výstavách. Nejprve jsme zavítali do Mladé Boleslavi, kde jsme již znali areál Interdogu. Účast hovawartů byla na krajskou výstavu značná. Přesto jsme si odsud odvezli náš první pohár za krajského vítěze. V tu dobu jsme zalitovali, že jsme s Contym nezačali jezdit na výstavy již ve štěněcím věku a zároveň jsme začli uvažovat o Contyho uchovnění.  Pár dní na to jsme se setkali s velkou spoustou hovíků, a to ve Spytě u České Skalice na Dni hovawarta. Sem jsme se vypravili zejména proto, abychom zjistili další informace potřebné pro účast na výstavách, podrobnosti o bonitaci a hlavně si vyzkoušli povahový test. Po celý den nám dělala společnost Contyho sestřička Carin a pan ing. Konrád a spousta dalších příjemných a vstřícných lidí a psů. V červnu jsme byli na krajské výstavě v Hradci Králové, odkud jsme si dovezli další pohár - opět krajský vítěz. O prázdninách jsme 2x zavítali do Mladé Boleslavi na národní a mezinárodní výstavu a slavili nečekaný úspěch Contyho ve velké konkurenci krásných psů. Pro bonitaci nám chyběla účast na HW výstavě, a tak jsme se nahlásili do Kroměříže. Celou akci jsme pojali jako výlet bez očekávání velkého úspěchu. Vyrazili jsme již v pátek, ubytovali se ve srubu Lesního penzionu Bunč společnosti Rudolf Jelínek (škoda, že v tu dobu sevřela republiku prohibice) a prohlédli si nejbližší okolí - rozhlednu Brdo a pískovcový útvar Komínky. Contyho čekala první noc "uvnitř". Doma spal dosud venku, kde má k dispozici zateplenou boudu, kterou první zimu zcela pohrdal. Zachoval se jako opravdový požitkář a noc v naší blízké společnosti si užil a choval se maximálně vzorně. Výstavní ráno bylo chladné a větrné. Do areálu ZKO BEDEA se sjelo velké množství hovíků, včetně Contyho nevlastního bratra Arona, který následující den absolvoval ještě bonitaci. Organizace byla výborná včetně pořadateli slibovaného sluníčka na odpolední soutěže. Conty získal res.CAC a my si krásně užili celou akci. V listopadu jsme jsme byli ještě na MVP v Praze a pak už nás čekala bonitace 18.11.2012 v Mladé Boleslavi. Nervozita byla veliká. Zejména obavy z povahového testu, který jsme pro nedostatek dobrovolníků vůbec netrénovali. S pořadovým číslem 4 jsme šli brzy na řadu a povahový test nakonec splnili na 92 bodů. Pro nás opravdu úžasný výsledek. Posuzování exteriéru jsme se již tolik nebáli. Přeci jen jsme již nějaké výstavy absolvovali a věděli jsme, o co jde. Navíc tentokrát jsem byli v kruhu sami, takže nehrozil nežádaný kontakt s jiným psem. Posuzoval nás pan rozhodčí Adl a za HW klub paní Balonová s paní Kejvalovou. Conty byl uznán chovným. Hurá!!

Rekapitulace - rok 2011

31.12.2011 00:00

V průběhu roku jsme se radovali z našeho psího kamaráda, chodili na procházky, koupat se a bylo nám společně fajn. V červnu jsme absolvovali svod mladých v Mladé Boleslavi našeho céčkového vrhu chovatelské stanice Lexova smečka. Tuto účast jsme přislíbili chovateli již při odběru Contyho. Setkání bylo milé a bezproblémové. Přesto byl rok 2011 v jistém směru zlomový pro naše další společné soužití s Contym. Nikdy jsme neměli v plánu věnovat se výstavám, které jsme do té doby považovali za poněkud zvlášní druh zábavy. Naše okolí nám neustále chválilo Contyho vzhled, až jsme se nakonec rozhodli jednu výstavu zkusit, abychom zjistili, co je na tom pravdy. Na první výstavu jsme vyrazili v září do Liberce, kde posuzoval p. Hořák. Rozhodčí, kterého, jak jsme se dočetli, polovina vystavovatelů má ráda a druhá polovina nesnáší. Pro nás bylo posuzování v jeho podání zábavné, možná proto, že nemáme problém udělat si legraci sami ze sebe. Samozřejmě i na nás padlo pár vtípků a také výtka, že kdybychom Contyho přihlásili do mezitřídy, mohl získat titul krajský vítěz. To jsme však v době vyplňování přihlášky ještě netušili, neb to byla naše první výstava bez jakýchkoliv předchozích zkušeností.

 

Rekapitulace - rok 2010

31.12.2010 00:00

Koncem června roku 2010 se naše rodina rozrostla o čtyřnohého kamaráda Contyho. Doma jsme začali se základy poslušnosti a od září se přihlásili do psí školičky jedné ZKO. Naším největším problémem byl aport (dodnes není Conty vášnivý aportér). A prolézt betonovou trubkou se nám za celou dobu návštěv školičky nepovedlo. Jinak byl Conty poslušný a bezproblémový v kontaktu s ostatními psy. Bohužel pravidelná účast v této ZKO byla nad naše možnosti, a to jak časové tak co se týče dojezdové vzdálenosti. To ovšem neznamená, že bychom polevili ve výcviku poslušnosti. Alespoň základní poslušnost vyžadujeme. Té se věnujeme prakticky denně při procházkách, výletech i každodenních činnostech.

<< 11 | 12 | 13 | 14 | 15