Novinky

NVP Jelenia Góra (PL)

14.06.2015 21:53

Na výstavu do polské Jelenie Góry jsme se moc těšili. Už v sobotu jsme vyrazili do Harrachova, odkud to je do Polska na výstaviště "co by kamenem dohodil". Ubytovali jsme se ve zdejším kempu a naplánovali si malou asi 10 km procházku. Prošli jsme si městečko a na večeři se usadili do příjemné restaurace. Conty už byl znavený, a tak v klídku odpočíval pod stolem. Cestou do chatky jsme pěkně zmokli, ale na Contyho vzhledu to nezanechalo žádné "následky". Kruh byl umístěn částečně ve stínu vysokých stromů sportovního areálu. Posuzování šlo celkem rychle, a tak jsme šli brzy na řadu. Od polského rozhodčího získal Conty V1, CWC a nakonec i BOB. Měli jsme radost z úspěšného zakončení příjemného víkendu v Krkonoších.

Speciální výstava Knížecí rybník

16.05.2015 21:30

Opět po roce jsme se vypravili na Knížecí rybník. A nejen my. Do třídy mladých, kterou posuzovala pí. Svobodová, se přijel "ukázat" Bady Čerchovské hvozdy. Paní rozhodčí mu protentokrát udělila VD. Conty nastoupil do třídy otevřené v konkurenci 20 psů. Pan rozhodčí Stefan Damer (D) rozhodně VDéčky nešetřil. V mezitřídě zadal známku výborný pouze 2 psům ze 13. O to více si ceníme známky výborný, kterou v naší třídě obdrželo 11 psů. Vzhledem k probíhajícímu hokejovému mistrovství jsme museli bohužel hned po posouzení frčet domů. Holt i páníček má své zájmy, které respektujeme. Ale jsme rádi, že nás všude doprovází a dělá nám zázemí.

5. narozeniny

29.04.2015 21:36

Je to už neskutečných pět let, co se narodil v chovatelské stanici Lexova smečka náš milovaný chlupáček Conty. Přestože jsme zpočátku neměli výstavní a chovatelské ambice, obohatil Conty náš život o spoustu zážitků a setkání s novými lidmi. Máme ho za to moc rádi a přejeme mu všechno nej a hodně zdraví. Společně s ním oslavila své první narozeniny naše nalezená číča Saly, které jsme datum narozní "přisoudili".

MVP Opole (Polsko)

26.04.2015 21:18

Po spoustě tuzemských výstav jsme se rozhodli zavítat s Contym i na výstavu do zahraničí. Vybrali jsme polské Opole s polským rozhodčím Anrdzejem Kotem. Příliš jsme neočekávali, spíše nás zajímala kvalita polské výstavy a chtěli jsme omrknout polské hovawarty. Pan rozhodčí posuzoval spíše z povzdálí, psů se nedotýkal (kromě kontroly varlat u psů), spíše hodnotil celkový dojem a pohyb. Conty se mu velmi líbil a získal ocenění V1, CWC, CACIB a BOB !! Posudky se nevypisovaly a na závěrečné soutěže jsme nečekali. Dle našich zkušeností se hovawarti velmi málo umísťují ve skupině FCI. Raději jsme při zpáteční cestě zastavili na Nyském jezeře.

Štěňátka

24.04.2015 21:07

Poslední Roky (Rockland) čeká na své nové majitele. Kromě Russie se i Rasty (Rostock) přestěhoval do zahraničí, a to konkrétně do Švýcarska - viz. foto.


<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>